انتقال فایل از گوشی به اندروید باکس

انتقال فایل از گوشی به اندروید باکس یکی از نیازهای روزمره ی ما در هنگام کار با اندروید باکسمونه. گاهی اوقات می خواهیم یک فیلم، چند تا عکس و یا یک فایل برنامه را برای نصب روی اندروید باکسمون داشته باشیم ولی دسترسی به فلش و اینجور تجهیزات ذخیره سازی نداریم. تازه ممکنه خیلی هم زمان بر باشه اگر بخواهیم فایل رو یکبار از گوشی روی کامپیوتر کپی کنیم و از اونجا بریزیم روی فلش و بعد انتقال بدیم روی اندروید باکسمون. در این نوشته از بلاگ نت باکس می خواهیم یک اپلیکیشن بسیار ساده ولی توانمند برای انتقال فایل از گوشی اندرویدی به اندروید باکس و برعکس رو معرفی کنیم.

برای این کار لازمه که:

  • گوشی موبایل اندرویدی و اندروید باکس به یک شبکه وایفای متصل باشند
  • روی هر دو دستگاه برنامه ی Send Files to TV نصب باشد

اپلیکیشن Send Files to TV رو از نت استور روی نت باکستون نصب کنید. برای پیدا کردن این اپلیکیشن کافیه وارد نت استور شید و در ردیف Connectivity روی آیکن این اپ کلیک کنید. سپس نصبش کنید تا در ردیف برنامه ها مثل تصویر زیر پیداش بشه.

برنامه Send Files to TV را روی اندروید باکس نت باکس نصب کنید

حال سراغ گوشیتون برید و همین برنامه رو از پلی استور هم نصب کنید.

برنامه ی Send Files to TV را روی موبایلتان نصب کنید

حالا در هر دو دستگاه وارد برنامه شوید. روی نت باکس گزینه ی تنظیمات اپ رو انتخاب کنید.

رابط کاربری برنامه Send Files to TV روی اندروید باکس نت باکس

همونطور که در تصویر زیر می بینید نام دستگاه و آدرسی که در آن فایل های دریافتی ذخیره می شوند نشان داده می شود. شما می تونید در صورت نیاز مسیر ذخیره سازی فایل ها رو تغییر بدید. این مسیر بصورت پیشفرض فولدر دانلود می باشد.

تنظیمات برنامه Send Files to TV روی اندروید باکس نت باکس

حال دکمه برگشت روی ریموت کنترل رو بزنید. در صفحه اصلی اپ برای ارسال فایل روی SEND و برای دریافت فایل روی RECEIVE بزنید. برای مثال برای دریافت فایل از گوشی وقتی روی RECEIVE بزنید صفحه زیر رو می بینید که فعلا خالیه. 

صف فایل ها در برنامه Send Files to TV روی اندروید باکس نت باکس

روی گوشی تون برنامه Send Files to TV را باز کنید و اینجا Send رو انتخاب کنید.فایل مورد نظرتون رو انتخاب کنید تا صفحه زیر ظاهر شود.

انتخاب فایل روی گوشی در برنامه Send Files to TV

اگر نت باکس و موبایل تون به یک شبکه وایفای متصل باشند نام اندروید باکس تون در لیست دستگاه های دریافت کننده (مثل تصویر بالا) آورده می شود. با انتخاب اندروید باکس در این صفحه ارسال فایل آغاز می شود.

فرآیند ارسال و دریافت فایل روی نت باکس و گوشی با استفاده از اندروید باکس نت باکس

این فایل در مسیری که قبلا گفته شد ذخیره می شود. برای استفاده از فایل می توانید با رجوع به برنامه ی فایل منیجر فایل مورد نظرتون رو پیدا کنید. فرآیند دریافت فایل از اندروید باکس دقیقا همین مراحل است با این تفاوت که اینبار جای فرستنده و گیرنده عوض می شود.

البته بجز این روش روش های دیگری هم برای انتقال فایل ها به اندروید باکس تون وجود داره. اپلیکیشن Shareit و بعضی اپلیکیشن های دیگه همینکار رو می کنند. گر علاوه بر انتقال فایل علاقمندید که صفحه گوشی تون رو هم میرور کنید به نوشته ی میرور کردن صفحه گوشی سامسونگ روی اندروید باکس سر بزنید.