بهترین سریال ها به انتخاب گلدن گلوب ۲۰۲۰

زمانی بخش سریال های گلدن گلوب در سایه ی فیلم های هالیوود قرار می گرفت و بیشترین توجه به فیلم ها و ستاره های سینما بود. اگرچه ساخته های بسیار قوی و مطرحی در میان آن ها وجود داشت. حالا اما با توجه  سرویس های استریمینگ، دنیا هرچه بیشتر به سریال ها روی خوش نشان داده است و ساخت سریال به سطح جدیدی رسیده است. حضور ستاره های درخشان هالیوود و تولیدات عظیم چند سال گذشته در قالب سریال ها بیشتر ما را متوجه آن کرده است که این بخش از رقابت ها حالا خیلی هم جدی ست! در این مقاله از بلاگ نت باکس نگاهی کرده ایم به نامزدهای بخش سریال گلدن گلوب ۲۰۲۰ .

1.دروغ های بزرگ کوچک (Big Little Lies)

سریال دروغ های بزرگ کوچک که بر پایه ی رمانی به همین نام اثر لیان موریارتی ساخته شده است امسال یکی از نامزدها و از بخت های اصلی برنده شدن گلدن گلوب بود. این سریال که قرار بود تنها در یک فصل ساخته شود با توجه به استقبال مخاطبان از طرف شبکه ی HBO تمدید شد و به فصل دوم رسید.

پیشنهاد نویسنده : بهترین سریال های HBO را ببینید.

داستانِ برگرفته از رمان پرفروش آمریکایی و بازیگران توانمندی چون نیکول کیدمن و لاورا درن از نقاط قوت این سریال به شمار می روند که نظر داوران گلدن گلوب ۲۰۲۰ را نیز به خود جلب کرده است.

ماجراهای این سریال پیرامون مرگی ست که خانواده های بسیاری را در گیر خود می کند. زیگی که یک پسر بچه است متهم به خفه کردن یک دختر بچه ی کلاس اولی می شود. مرگ شوک آور و دلخراش دختر و اتهامات نسبت به زیگی خانواده و بسیاری از پیوندهای دوستان از هم می پاشد. چالشی بزرگ همه ی روابط موجود میان آدم ها را متزلزل می کند. این سریال در فصل دوم به پایان رسید.

سریال دروغ های کوچک بزرگ | بلاگ نت باکس

2.تاج (The Crown)

ملکه ی جوان که در 25 سالگی به مقام سلطنت می در طول دوران حکمرانی اش با چالش های کوچک و بزرگ داخلی و خارجی مواجه می شود. از طرفی هدایت کشورو دولت و از طرف دیگر مشکلات داخلی او و خانواده ی سلطنتی  را درگیر می کنند. این سریال وقایع نگاری زندگی ملکه ی کنونی انگلستان الیزابت دوم است که کمی پیش از به سلطنت رسیدن او پس از پدرش آغاز می شود.سلطنت او آغاز دوره ای جدید در دربار انگلیس است که تغییرات زیادی در آن ایجاد خواهد شد. فیلمنامه ی تاج اثر پیتر مورگان است. مورگان برای نگارش این فیلمنامه تحقیقات بسیار دقیقی انجام داده و تا حد امکان روایتی واقعی از زندگی ملکه نشان می دهد.20  قسمت اولیه ی این سریال کلیر فویل در نقش ملکه ی جوان  ایفای نقش کرد و پس از او اولیویا کولمن جایگزین شده است تا ادامه ی زندگی ملکه ی انگلیس در این سریال را بازی کند.

سریال تاج | بلاگ نت باکس

3. کشتن ایو (Killing Eve)

کشتن ایو سریالی ست با مضمون دنیای جاسوسی. ساندرا او و جودی کومر بازیگران نقش اصلی این سریال هستند. داستان این فیلم درباره ی  یک مامور سرویس اطلاعاتی انگلیس است که ماموریت می یابد یک قاتل حرفه ای را از بین ببرد. در ادامه  داستان با روایت حادثه ها و اتفاقات میان شکارچی و شکار پیش می رود. این سریال یکی از تحستین شده در ترین سریال های امسال بوده و در میان مخاطبان و منتقدان موفقیت بسیاری کسب کرده است.

کشتن ایو

4. برنامه ی صبحگاهی (The Morning Show)

برنامه ی محبوب و پربیننده ی صبحگاهی، ناگهان با چالشی غیر منتظره مواجه می شود. مجری معروف و با سابقه ی این برنامه، میچ کسلر،از طرف دو کارمند سابق برنامه مورد اتهام آزار و اذیت  جنسی قرار می گیرد. در میان بهت و ناباوری تیم این برنامه و واکنش مخاطبان، گردانندگان شبکه و برنامه ی صبحگاهی سعی می کنند وجهه ی این برنامه را بازسازی کنند و همچنین در پی جایگزینی برای مجری برکنار شده هستند.

برنامه ی صبگاهی نخستین سریال کمپانی اپل روی پلتفرم استریم این کمپانی است. این سریال که تاکنون فصل اول آن منتشر شده است، با حضور ستاره هایی چون جنیفر انیستون و استیو کارل انتظارات بسیاری را برای یک سریال قوی و موفق در میان طرفداران ایجاد کرده است.

سریال برنامه صبحگاهی | بلاگ نت باکس

5. وراثت (The Succession)

رسانه ها در تمام جهان جزو سازمان های بسیار قدرتمند هستند. ویستر رویکی یکی از همین کمپانی های رسانه ای ست که در رشد و گسترش سلطه ی خود در جهان است. این کمپانی توسط  خانواده ی روی اداره می شود.لوگان روی که قرار بود از قدرت کنار برود و مدیریت را به پسرش کندال بسپارد در کمال حیرت همگان از تصمیم خود بر ادامه ی مدیریت خود خبر می دهد. در ادامه و  در تقسیم این امپراطوری عظیم رسانه ای، همزمان  چهار فرزند لوگان روی مالک آن در جنگ قدرتی پنهانی برای تصاحب سهمی بیشتر از این غول عظیم رسانه ای هستند. گاه متحد هم و گاه در مقابل هم سعی در تصاحب سهم بیشتری دارند و به همین سبب داستان سریال فراز و نشیب بسیاری دارد. این سریال برگرفته از زندگی روپرت مرداک نام شناخته شده ی رسانه های جهان است. سریال وراثت توانست گلدن گلوب ۲۰۲۰ را از آن خود کند.

سریال وراثت | بلاگ نت باکس