معرفی سه اپلیکیشن فیلترشکن برای اندروید باکس

اندروید باکس ها دستگاه هایی هستند که تلویزیون شما را به یک مرکز رسانه (media hub) فوق العاده قدرتمند تبدیل می کنند. برای دسترسی به بسیاری از محتواها از طریق سرویس های Streaming مثل نتفلیکس و یوتیوب عبور از تحریم ها و یا فیلترینگ ضروری است. در این نوشته نگاهی می اندازیم به ۳ فیلترشکن برای اندروید باکس که می توانید همین الان آن ها روی نت باکس خود نصب کنید.

معرفی سه اپلیکیشن VPN مناسب برای اندروید باکس های نت باکس

چرا از VPN روی اندروید باکس مان استفاده کنیم؟

دلایل بجایی برای استفاده از VPN روی اندروید باکس ها وجود دارند. از جمله:

  • محدودیت های جغرافیایی

بیشتر سرویس های استریمیگ خارجی محدودیت جغرافیایی دارند. بنابر قوانین حق نشر محتوا (Copyright) شرکت های ارائه دهنده محتوا از سرویس دهی به همه ی مناطق دنیا بصورت یکسان معذورند. مثلا BBC iplayer تنها قادر به سرویس دهی به بریتانیاست و نتفلیکس برای کشورهای مختلف محتواهای مختلفی را می تواند استریم کند (مثلا یک سریال نتفلیکس ممکن است در ایالات متحده قابل تماشا باشد ولی در استرالیا برای کاربران قابل نمایش نباشد).

  • تحریم ها

تحریم ها از سرویس دهی بعضی شرکت های ارائه دهنده محتوا به کاربران ایرانی (و برخی کشورهای دیگر) جلوگیری می کند. مثلا نتفلیکس به ip های ایران سرویس نمی دهد.

  • امنیت و حریم خصوصی

شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت به شما (ISP) همه ی آن چیزی که در اینترنت می بینید و می خوانید و دانلود می کنید را می داند! برخی از افراد ترجیح می دهند این اطلاعات را در اختیار ISP  ها قرار ندهند. برای این کار می توان از VPN ها استفاده کرد.

  • فیلترینگ

وابسته به سیاست های فرهنگی و سیاسی هر کشوری دسترسی ممکن است برخی از محتواهای موجود در اینترنت برای مردم آن کشور توسط حاکمیت محدود گردد. مثلا جالبست بدانید در چین دسترسی به سرویس های گوگل از جمله موتور جستجوی گوگل ممکن نیست!

استفاده از فیلترشکن ها می تواند محدودیت های فوق را کنار زده و دسترسی شما به محتوای مورد علاقه تان را ممکن سازد.

کدام فیلترشکن برای اندروید باکس مناسب است؟

اندروید باکس ها به پهنای باندی نسبتا زیاد (برای استریم محتوا)، دور زدن محدودیت های جغرافیایی قانون کپی رایت، امنیت و حفظ حریم خصوصی نیاز دارند. متاسفانه فیلترشکن های رایگان همه و یا تعدادی از این شروط را پاس نمی کنند. اکثر VPN های رایگان پهنای باند و حجم مصرفی محدودی دارند که برای استریم محتوا مناسب نیست. برخی از آن ها نیز لاگ رفتار شما در اینترنت را ذخیره می کنند که خیلی با معیارهای حفظ حریم خصوصی و امنیت شما سازگار نیست. برخی دیگر نیز سرورهای محدودی در دنیا دارند که سبب می شود نتوانند قوانین کپی رایت را دور بزنند. در این نوشته ما بهترین فیلترشکن ها برای اندروید باکس ها را پیدا کرده ایم تا معیارهای فوق را پاس کرده و تجربه کاربری لذت بخشی برای شما ایجاد کنند.

1 – فیلترشکن Windscribe برای اندروید TV

فیلترشکن Windscribe فیلترشکنی سخاوتمند بحساب می آید. در پلن رایگان این فیلترشکن ماهانه 2GB ترافیک در اختیار شما قرار می گیرد که با رجیستر کردن ایمیل تان تا 10GB نیز افزایش می بابد. نکته ی بسیار مهم اینست که این فیلترشکن اپلیکیششن نسخه TV  دارد که شما می توانید آن را مستقیما از نت استور روی نت باکس تان نصب کنید.

رابط کاربری فیلترشکن وینداسکرایب windscribe روی اندروید باکس نت باکس X96 Max plus

اکیدا توصیه می کنیم برای ثبت نام و ارتقا حسابتان به 10GB ترافیک ماهانه، ابتدا نسخه ی موبایل این فیلترشکن را روی گوشی تان نصب کنید و سپس فرآیند رجیستر کردن را آنجا انجام دهید. ضمن اینکه شما می توانید هر تعداد حساب کاربری که خواستید بسازید (فقط باید به ازای هر حساب کاربری یک ایمیل داشته باشید!) و در صورت تمام شدن 10GB ترافیک رایگان تان، از آن حساب خارج شده و وارد حساب دیگرتان شوید.

تنها نکته ی منفی windscribe تعداد کم سرور در پلن رایگان آن است.

2 – فیلترشکن protonVPN

فیلترشکن Proton VPN  فیلترشکنی قدرتمند است که روی همه ی سیستم عامل ها عرضه شده است و پلن رایگان آن بسیار از ویژگی های حیاتی مورد نیاز کاربران را پاسخ می دهد. سرعت و ترافیک نامحدود، بدون تبلیغات مزاحم، احترام به حریم خصوصی کاربر با عدم لاگ کردن دیتای کاربران و دسترسی به سرورها در 3 کشور در پلن رایگان این VPN در نظر گرفته شده است. توصیه می کنیم فرآیند sign up و تایید کردن آدرس ایمیل تان (که برای استفاده از این VPN ضروری است) را روی دسکتاپ و یا اپلیکیشن موبایل انجام دهید.

فیلترشکن ProtonVPN روی اندروید باکس نت باکس X96 Max plus

تنها ایراد این فیلترشکن اینست که برای اندروید تی وی ساخته نشده و بنابراین رابط کاربری خوبی ندارد و برای استفاده از آن باید یا ماوس به دستگاه متصل کنید و یا از کِرسر (نشانگر ماوس) روی ریموت کنترل استفاده کنید. این VPN را می توانید از گوگل پلی و از مارکت apk pure آن را نصب کنید.

3 – فیلترشکن hide.me VPN

فیلترشکن hide.me فیلترشکن بسیار خوبی برای اندروید باکس است. پلن رایگان آن تا 2GB ترافیک ماهانه رایگان را در اختیارتان قرار می دهد که این ترافیک می تواند P2P هم باشد. در سه منطقه ی جغرافیایی سرور دارد و اطلاعات شما را نیز ذخیره نمی کند.

رابط کاربری فیلترشکن hide.me روی اندروید باکس نت باکس X96 Max plus

اپلیکیشن hide.me نیز اپلیکیشنی مناسب برای موبایل است. اگرچه می توانید آن را روی نت باکس خود نصب کنید ولی ممکن است در استفاده از آن به ماوس نیاز پیدا کنید. این اپلیکیشن را می توانید از گوگل پلی و یا با استفاده از مارکت apk pure آن را دانلود و نصب کنید.