میرور کردن صفحه گوشی سامسونگ روی اندروید باکس

اندروید باکس ها قابلیت های بسیار زیادی رو به تلویزیون شما اضافه می کنند. یکی از این قابلیت ها میرور کردن تصویر گوشی موبایل روی اندروید باکس است تا از دیدن عکس هایی که در آخرین سفرمون گرفتیم، ویدئویی که از جشنها داریم و موسیقی هایی که می خواهیم بشنویم لذت بیشتری ببریم. قابلیت میرور کردن تصویر (یا به قول گوگل کست کردن تصویر) روی اندروید باکس ها با تکنولوژی و استانداردهای مختلفی تا به الان پیاده سازی شده. استاندارد DLNA، استاندارد Miracast، استاندارد Airplay برای اندروید (که حاصل مهندسی معکوس استاندارد Airplay شرکت اپل است)، کرومکست (گوگل کست) و استاندارد های دیگر. نتیجه اما گاهی آنقدر ها هم خوب از آب در نیامده. برای مثال این پست اینستاگرامی نت باکس را بخوانید تا دریابید که چرا هنگام میرور کردن تصویر روی اندروید باکس تون لگ می بینید. اما اگر برای دیدن تصاویر و فیلم ها و شنیدن موسیقی های گوشی تون روی اندروید باکس اصرار دارید این نوشته از بلاگ نت باکس رو بخونید تا ببینید برای میرور کردن صفحه گوشی سامسونگ روی اندروید باکس چه چیزهایی لازم است.

میرور کردن صفحه گوشی

کست کردن تصویر از گوشی سامسونگ (اندرویدی) به اندروید باکس تون 3 مرحله داره:

  • اتصال اندروید باکس و گوشی موبایل به یک شبکه وای فای
  • نصب برنامه AirScreen روی اندروید باکس
  • باز کردن برنامه Smart View روی گوشی موبایل سامسونگ

اول از همه مطمئن شید که گوشی تون و اندروید باکس تون به یک مودم (روتر) متصلند. اگر گوشی تون رو هات اسپات کردید و اندروید باکس تون بهش متصله متاسفانه این روش براتون کارساز نیست.

دومین مرحه نصب برنامه ی AirScreen روی نت باکس است. برای نصب این اپلیکیشن بسادگی وارد نت استور بشید و در ردیف Connectivity برنامه AirScreen رو پیدا و نصب کنید.

نصب برنامه AirScreen از نت استور نت باکس

بعد از نصب برنامه AirScreen در همان صفحه نت استور و یا در ردیف برنامه ها آن را انتخاب کنید تا باز شود.

ردیف برنامه ها در اندروید باکس نت باکس : برنامه AirScreen را باز کنید

روی گزینه Start Now بزنید تا برنامه شروع به کار کند. سپس روی گزینه Start بزنید تا برنامه خود را به شبکه وایفای معرفی کند.

برنامه AirScreen در حال انتظار برای اتصال به یک گوشی موبایل از طریق وایفای

برای میرور کردن صفحه گوشی اندرویدی تون در گوشی های سامسونگ قابلیتی با عنوان اسمارت ویو (Smart View) وجود داره که با انتخاب اون از نوتیفیکشن بار اندروید باز میشه.

برای میرور کردن تصویر موبایل سامسونگی، از نویگیشن بار اندروید برنامه Smart View را باز کنید.

بعد از باز شدن برنامه ی Smart View دستگاه اندروید باکس تون رو برای میرور کردن تصویر انتخاب کنید و حالا گزینه Start now  را بزنید تا میرور کردن صفحه گوشی آغاز شود.

فرآیند کست کردن تصویر به اندروید باکس در گوشی سامسونگ

دکمه ی Ok ریموت کنترل را فشار دهید تا اسکرین میرورینگ شروع شود.

کست شدن تصویر روی اندروید باکس نت باکس با استفاده از Smart View گوشی سامسونگ

دقت کنید که ممکن است بدلیل کم بودن پهنای باند مودم شما تصاویر متحرک (فیلم ها، ترنزیشن ها) با کمی لگ و تاخیر دیده شوند. نکته ی مهم اینست که چون تصاویر در شبکه داخلی مودم شما ارسال و دریافت می شوند اسکرین میرورینگ مصرف ترافیک اینترنت ندارد (خیالتان راحت!). در هر لحظه شما می توانید با لمس کردن آیکن Smart View  که روی صفحه نمایش گوشی تان ظاهر شده اتصال را قطع یا pause کنید یا نسبت تصویر را تغییر دهید. همچنین با زدن دکمه برگشت (Back) روی ریموت اندروید باکس تون هم فرآیند کستینگ متوقف می شود.

تنظیمات Smart View برای کست کردن تصویر روی نت باکس

این بود ساده ترین روش برای میرور کردن صفحه گوشی سامسونگ روی اندروید باکس های نت باکس. اما آیا این تنها روشی است که می تونید با اون گوشی سامسونگی تون رو روی صفحه تلویزیونتون کست کنید؟ خیر. اپلیکیشن های زیادی هستند که به شما این اجازه رو میدن تا با استفاده از اونها صفحه نمایش گوشی تون رو به دستگاه دیگری (اندروید باکس مثلا) کست کنید. همچنین اگر شما فقط بدنبال این هستید که فایل هاتون رو از طریق موبایل تون به اندروید باکس انتقال بدید (روی وایفای)، به نوشته ی انتقال فایل از گوشی به اندروید باکس سر بزنید.