سریال هایی از هولو که نباید از دست دهید!

یکی از کمپانی هایی که والت دیزنی روی آن سرمایه گذاری کرده است تا جنگ محتوای آنلاین را به سمت خود بچرخاند، شرکت هولو است. هولو از سال ۲۰۰۷ تاکنون در زمینه ساخت و عرضه محتوا فعال بوده و با عناوینی که هر ساله بصورت انحصاری تولید و عرضه می کند توانسته نقش مهمی در بازار محتوای آنلاین ایفا کند. بسیاری از سریال های تولید شده توسط هولو از کیفیت بالایی برخوردارند که در این مقاله قصد چندتایی از آن ها را معرفی کنیم.

۱ – سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale)

هولو ساخت سریالی ۱۰ قسمتی با عنوان سرگذشت ندیمه را در آوریل سال ۲۰۱۶ شروع کرد و در کمتر از یک سال و نیم این سریال توانست ۵ جایزه امی برای فیلمنامه، کارگردانی، بازیگر نقش اول زن، بازیگر نقش مکمل زن و بهترین سریال درام را به هولو هدیه دهد. سریال سرگذشت ندیمه از رمانی با همین نام از مارگارت آتوود ساخته شده که روایتگر جامعه ای دیستوپیایی با باورهای رادیکال است. داستان با صحنه فرار خانواده ای شروع می شود که در همان ابتدا از هم جدا می افتند. الیزابت ماس (Elisabeth Moss)که نقش آفرد (Of-Fred) را در این سریال دارد، نقش ندیمه ای در جامعه ی ضد انسانی را دارد که بدنبال فرزندش می گردد و در این مسیر بارها با صفات غیرپاک انسان روبرو می شود.

۲ – افراد پیچیده (Difficult People)

سریال افراد پیچیده (یا دشوار) کمدی ای سیاه درباره ی دو کمدین پرتلاش و خسته در نیویورک است که انگار از همه بیزارند جز یکدیگر. فصل اول این سریال در سال ۲۰۱۵ و فصل دومش در جولای ۲۰۱۶ عرضه شد. سریال افراد پیچیده از بسیاری از منقدین و مخاطبان نمره قبولی گرفت تا بیلی ایچنر (Billy Eichner) یکی از موفقترین کارهایش را با هولو جشن بگیرد.

۳ – رامی (Ramy)

رامی، فرزند یک مهاجر مصری، درگیر یک سفر پارادوکسیکال معنوی در نیوجرسی امریکا می شود. محله ای که در آن زندگی می کند با باورهای سنتی خانواده او کمدی ای فوق العاده را رقم می زنند. رامی در دو راهی بین باورهای مذهبی خانواده مسلمانش که زندگی را یک آزمایش همیشگی می دانند و دوستانش که زندگی را پر از فرصتهای جدید می بینند ایستاده و به این فکر می کند که البته خدا همیشه او را می بیند. اولین فصل سریال رامی در سال ۲۰۱۹ از هولو عرضه شده است.

۴ – کژوال (Casual)

Casual یک کمدی خانوادگی ناکارآمد است با عناصر دراماتیک در مورد یک مادر که اخیراً طلاق گرفته است با بازی میشائلا واتکینز، دختر نوجوان عصیانگر وی و برادر دانشجویی که همه در یک خانه با هم زندگی می کنند. اگرچه کمدی خانوادگی کژوال در مقایسه با رقبای خودش در همین ژانر موفقیت زیادی کسب نکرده است اما همچنان یکی از محبوب ترین ها در این ژانر است.

۵ – مرد آینده (Future Man)

جاش فوترمن (Josh Futterman) سریدار یک مرکز درمانی است که بطور بیمارگونه ای عاشق بازی ویدئویی به نام جنگهای بیوتیک است. وقتی که جاش موفق می شود بازی را به اتمام برساند، به دو کاراکتر اصلی بازی یعنی ببر (Tiger) و گرگ (Wolf) معرفی می شود و در این سریال کمدی-علمی-تخیلی جاش وظیفه ی نجات دنیا از جنگ واقعی بیوتک را برعهده می گیرد. از اینجاست که بازی تفنگ های لیزری، تئوری های توطئه و سفرهای در زمان شروع می شود.

۶ – مسیر (The Path)

 آرون پائول (Aaron Paul) با سریال مسیر رسما به ساخت سریال های تلویزیونی دراماتیک برگشت. سریال مسیر درباره ی مردی است که زندگی خود و خانواده اش را وقف میریسم (Meyerism) کرده است. جنبشی که بدنبال بهره برداری از رنج درونی برای رسیدن به روشنگری شخصی است. در حالیکه ادی (Eddie) – بازیگر نقش اول سریال – در پرو مشغول تهذیب روحش است، به پارادوکس هایی برمیخورد که باعث می شود باور میریسم و هر چیز دیگری که می داند را زیر سوال ببرد.

۷ – کسل راک (Castle Rock)

استفن کینگ مجموعه داستانی در شهر خیالی کسل راک دارد که هولو با تهیه کننده ای پرآوازه به سراغ آن رفته است. جی جی آبرامز علاقه زیادی به سریال های روانشناسانه و علمی-تخیلی دارد و همین باعث شد سال ۲۰۱۸ مسئولیت تهیه کنندگی کسل راک را برعهده گیرد. کسل راک  که در هر قسمت داستانی متفاوت را روایت می کند توانسته است مخاطبان زیادی را بخود جذب کند.

۸ – تبصره ۲۲ (Catch-22)

تبصره ۲۲ یک مینی سریال در ژانر طنز تلخ است که بر اساس رمانی با همین نام اثر جوزف هلر ساخته شده است. این سریال در سال ۲۰۱۹ از هولو پخش شد. داستان سریال درباره یک نظامی با وظیفه ی هدایت یک بمب افکن نیروی هوایی ارتش ایالات متحده است که از دست هزاران سرباز دشمن که بدنبال کشتن وی هستند و ارتش کشور خودش که مدام ماموریت های زیادی به وی می سپارد خشمگین است.

۹ – تظاهر (The Act)

مینی سریال تظاهر، برگرفته از واقعیت، داستان زندگی دختری را روایت می کند که مادرش نسبت به او زیاد از حد نگران است. زندگی جیپسی بلانچارد سالیان دراز به شکلی غریب و فریب زا برای دیگران روایت شده، همین موضوع عاقبت جیپسی را به ماجرای یک قتل وا می کند تا بتواند زندگی اش را ادامه دهد.