سریال هایی از HBO که نباید از دست بدهید.

شعار شرکت HBO این است : این یک شبکه تلویزیونی نیست، این HBO است.

در طی سالیان HBO از تلویزیون کابلی تا VoD همیشه در صدر محتوا سازان درجه اول بوده است. ساختن سریال هایی که بیشترین تعداد مخاطب را جذب کرده اند و برانگیختن تحسین اکثر این مخاطبین HBO را برندی محبوب در صنعت ساخت محتوای پریمیوم کرده است. در این مقاله از بلاگ نت باکس چند عنوان بسیار محبوب از بین چند صد عنوان برگزیده ی HBO را برایتان انتخاب کرده ایم.

۱ – دروغ های کوچک بزرگ (Big Little Lies)

سریال دروغ های کوچک بزرگ بر اساس کتابی پر فروش با همین نام ساخته شده و روایتگر کمدی ای سیاه از قتل و بدبختی در ساحل آرام شهر مونتری (Monterey) کالیفرنیا است. در میان خانواده های خوشبخت، خانواده هایی هستند که با مشکلات ناسازگاری همسران، فرزندان ناخلف و رابطه های شکستنی روبرو هستند. داستان فیلم از دیدگاه سه مادر زندگی های پیچیده امروزی را نشان می دهد. سریال دروغ های کوچ بزرگ بازیگران مشهوری را در خود جای داده و به موفقیت های زیادی نیز رسیده است. سریال دروغ های کوچک بزرگ از نامزدهای عنوان بهترین سریال گلدن گلوب ۲۰۲۰ نیز بوده است.

سریال دروغ های کوچک بزرگ | بلاگ نت باکس

۲ – اوز (Oz)

تصویری که بسیاری از مردم ایالات متحده از زندان در ذهن دارند نشات گرفته از سریال اوز است. سریالی با صحنه های خشن که زندگی پر ترس و التهاب زندانیان را روایت می کند. گروه های نژادپرستی، زندگی پر خطر و استرس همیشگی زندانیان گاهی قلب مخاطبان را به درد می آورد و گاهی آن ها را از ارتکاب جرم باز می دارد. موجی که اوز از لحاظ خشونت و رعب به خانه مخاطبان می آورد اکثرا عمیق و آزاردهنده می نماید. با این حال اوز یکی از محبوب ترین سریال های HBO است و دیدگاه واقعی این مجموعه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کرده است.

سریال اوز | بلاگ نت باکس

۳ – اشیا تیز (Sharp Objects)

در میزوی دو دختر به قتل رسیده اند. در طول سریال اشیا تیز فلاش بک های به گذشته سعی در یافتن قاتل دارد اما زود متوجه میشویم که این اولویت دوم است. ایمی آدامز (Amy Adams) ستاره ی این سریال نقش یک خبرنگار معتاد به الکل را دارد که اخیرا از بیمارستان روانی مرخص شده است و قصه از همین جا شروع می شود. مینی سریال اشیا تیز در تعداد قسمت های کمی که دارد آن چنان تاثیر عمیقی روی مخاطب می گذارد که از کمتر سریالی برآمده است.

سریال اشیا تیز | بلاگ نت باکس

۴ – امپراتوری بردواک (Boardwalk Empire)

امپراتوری بردواک در دوره ی ممنوعیت الکل در ایالات متحده اتفاق می افتد. قسمت اول این سریال را مارتین اسکوریزی با بودجه ۱۸ میلیون دلار ساخت تا امضای اسکورسیزی از ابتدا روی سریال باشد. این سریال به دلیل سبک بصری و توجه به وقایع تاریخی و بازی بی نقص استیو بوشمی (Steve Bucemi) از سوی منتقدین بطور گسترده ای مورد تحسین قرار گرفت. دست یافتن به مجموعا ۱۲ جایزه امی و جایزه بهترین سریال درام گلدن گلوب از افتخارات این سریال است.

سریال امپراتوری بردواک | بلاگ نت باکس

۵ – معاون رئیس جمهور (Veep)

ویپ داستان غیر واقعی سلینا مایر معاون رئیس جمهور و پس از آن رئیس جمهور ایالات متحده است که شرح حالی از زندگی وی و همکارانش برای فرار از سیاسی بازی و حزب گرایی ارائه می کند. مایر بدنبال آن است که میراثی ماندگار از خود برای ایالات متحده بجای بگذارد.

سریال معاون رئیس جمهور | بلاگ نت باکس

۶ – بری (Barry)

یکی از عجیب ترین و شگفت انگیز ترین کمدی-درام تمام تاریخ را بیل هیدر (‌Bill Hader) در سال ۲۰۱۸ از HBO پخش کرد. بری در تلاش است روی تاریک شخصیتش را پنهان سازد تا آن کسی باشد که دنبالش است. گذشته یک قاتل فراموش شدنی نیست. کمدی سیاه بری تا به حال دو فصل موفق داشته و دو جایزه امی نیز دریافت کرده است.

سریال بَری | بلاگ نت باکس

۷ – دره سیلیکن (Silicon Valley)

کمدی موقعیت دره سیلیکن داستان ۶ جوان است که شرکتی نوپا در دره سیلیکن راه انداخته اند. شش فصل نسبتا موفق سریال دره سیلیکن را به سریالی ریشه دار در ویترین HBO تبدیل کرده است. عناصر کمدی دره سیلیکن از عناصر کمدی سریال دوستان (Friends) ارث برده و اگرچه محبوبیت آن هرگز در حد و اندازه ی Friends نبوده، مخاطبان خود را راضی نگاه می دارد.

سریال دره سیلیکن | بلاگ نت باکس

۸ – جهان غرب (Westworld)

جاناتان نولان (Jonathan Nolan) و لیزا جوی (Lisa Joy) با یکی از بزرگان ژانر علمی-تخیلی ترکیب شدند و سریالی با نام جهان غرب را ساختند. جی جی آبرامز که سابقا در پرژه های بزرگی نظیر فرینج (Fringe) تهیه کنندگی کرده، تا کنون دو فصل از سریال جهان غرب را ساخته و فصل سوم آن نیز در راه است. داستان سریال در شهر بازی خیالی در غرب آمریکا می گذرد و ساکنان این شهر بازی (که میزبان خوانده می شوند) ربات هایی بسیار پیشرفته هستند. انسان های واقعی برای خوشگذرانی وارد این شهربازی می شوند غافل از اینکه هوش مصنوعی خلق شده توسط انسان می تواند تا چه حد خطرناک باشد.

سریال جهان غرب | بلاگ نت باکس

۹ – شش فوت زیر زمین (Six Feet Under)

گرچه از ساخت و عرضه سریال شش فوت زیر زمین سال ها می گذرد و در زمان پخش آن هنوز تلویزیون اینترنتی پا به عرصه وجود نگذاشته بود، سریال شش فوت زیر زمین همچنان یکی از محبوب ترین سریال های تولید شده توسط HBO است. قالب اصلی سریال پیرامون اعضای خانواده فیشر و شغل آن ها یعنی مدیریت مراسم کفن و دفن است که طی فصول مختلف سریال با داستان های فرعی مخاطب را سرگرم می کند. هفته نامه تایم در سال ۲۰۰۷ این سریال را در لیست صد نمایش تلویزیون برتر تمام ادوار قرار داد.

سریال شش فوت زیر زمین | بلاگ نت باکس

۱۰ – خانواده سوپرانو (The Sopranos)

خانواده سوپرانو، خانواده ای مافیایی در نیوجرسی و نیویورک است. تونی سوپرانو (Tony Soprano) گانگستر ایتالیایی-آمریکایی نمایش مردی است که در کشمکش بین مرد خانواده و مرد جنایتکاری که ریاست خانواده ای مافیایی را برعهده دارد زیست می کند. سریال سوپرانو جایزه گلدن گلوب، ادگار اوارد و پی باد را برد و برای سالیان دراز مخاطبان را به خود جذب کرد.

سریال سوپرانو ها | بلاگ نت باکس

۱۱ – بازی تاج و تخت (Game of Thrones)

شاید شناخته شده ترین سریالی که HBO ساخته و عرضه کرده، سریال بازی تاج و تخت باشد. این مجموعه خیالی برگرفته از کتابی پرفروش، به موفقیت هایی دست یافت که کمتر سریالی در تاریخ آن را لمس کرده است. بازی تاج و تخت رکورد دار تعداد بیننده در شبکه HBO است و در کشورهای مختلف طرفداران زیادی دارد. علیرغم بکارگیری صحنه های خشونت آمیز و جنسی، بیشتر منتقدین همواره این سریال را ستایش کردند.

سریال بازی تاج و تخت | بلاگ نت باکس

۱۲ – کارآگاهان حقیقی (True Detective)

حضور متئو مک کانهی در اولین فصل سریال کارآگاهان حقیقی موجی از علاقمند به وی را به سمت این سریال کشاند. سریالی که البته نشان داد فراتر از ستاره هایش، داستان فوق العاده ای نیز دارد. سریال کارآگاهان از سری سریال های آنتولوژی جنایی است. فصل اول سریال در چند خط زمانی، تحقیقات پلیس برای پیدا کردن قاتلی سریال و بی رحم را نشان می دهد. اگوچه فصول بعدی سریال متئو مک کانهی را دیگر نداشتند، همچنان طیف گسترده ای از مخاطبان را میخکوب کردند.

سریال کارآگاهان حقیقی | بلاگ نت باکس

۱۳ – چرنوبیل (Chernobyl)

اگر هنوز سریال چرنوبیل را ندیده اید، احتمالا بخش بزرگی از هنر و تاریخ در دنیای سریال های تلویزیونی را از دست داده اید. مینی سریال چرنوبیل فاجعه ی هسته ی شهر چرنوبیل را با تمام زشتی ها و سختی هایش به تصویر می کشد. عمق احساسات سریع آن قدر زیاد است که مخاطبان در عرض کمتر از چند روز آن را جزو ۵ سریال برتر تاریخ کردند. پروداکشن بی نظیر، کارگردانی و بازی های بی نقص و داستانی تاریخی چرنوبیل را یکبار دیگر به انسان ها یادآوری کرد.

سریال چرنوبیل | بلاگ نت باکس

۱۴ – شنود (The Wire)

هر فصل از سریال شنود جنبه های مختلفی از شهر بالتیمور را روایت می کند. تجارت مواد مخدر، سیستم مدرسه، رسانه های خبری و … از موضوعات سریال وایر (یا شنود) است. این سریال که در سال ۲۰۰۸ به اتمام رسید مورد توجه منتقدین قرار گرفت و برخی آن را بهترین سریال تمام ادوار می دانند.

سریال شنود | بلاگ نت باکس